Sport

Juve konfirmon se Sarri ka pneumoni

Juve konfirmon se Sarri ka pneumoni

Juventusi përmes një njoftimi ka konfirmuar se trajneri Maurizio Sarri është diagnostikuar me pneumoni, pas një përballjeje me një grip.

Italiani ishte sëmurë javën e shkuar dhe kishte pasur nevojë për trajtim mjekësor në disa raste. Ai nuk u paraqit fare në udhëtimin që pati ekipi i tij të shtunën në mbrëmje në miqësoren ndaj Triestinas.