Sport

Tovërlani: Dështimi i klubeve nuk mund të arsyetohet

Tovërlani: Dështimi i klubeve nuk mund të arsyetohet
 

Njëri prej trajnerëve më të suksesshëm në vend, Afrim Tovërlani, vlerëson se paraqitja e skuadrave kosovare të futbollit në Kupat Evropiane gjatë kësaj vere nuk ishte e suksesshme.

Për më tepër, Tovërlani e vlerëson dështim fushatën e Feronikelit dhe të Prishtinës, kur për bazë i merr kundërshtarët që kishin dy klubet që përfaqësuan vendin në Evropë, shkruan sot Koha Ditore.