Sport

Kyrgios gjobitet me mbi 100 mijë euro për shpërthimin në fushë

 

Nick Kyrgios është gjobitur me 113 mijë dollarë (102 mijë euro) pas shpërthimit të tij në turneun Masters të Cincinnatit, ku theu dy raketa dhe e fyeu arbitrin, para se të pështynte në drejtim të tij.

ATP-ja ka thënë se në gjobën e madhe janë të përfshira gjobat individuale si abuzimi me top, largimi nga fusha pa leje dhe sjellja josportive gjatë humbjes së Kyrgiosit në rrethin e dytë të turneut nga rusi Karen Khachanov.