Sport

Nesër nis Superliga me mbi 100 transferime, me tri ekipe që synojnë Evropën e katër që do të bien

Foto: Driton Paçarada / KD
 

Të shtunën edhe zyrtarisht nis edicioni i 27-të i Superligës së Kosovës, që nga pavarësimi i futbollit kosovar.

Sezoni 2019/2020, pritet të jetë ndër më interesantët në kohën e pasluftës, pas disa ndryshimeve nga FFK-ja si dhe përforcimeve të shumta të ekipeve, raporton KTV.