Sport

Ozil e Kolashinac të gatshëm për ndeshjen ndaj Burnleyt

Ozil e Kolashinac të gatshëm për ndeshjen ndaj Burnleyt

Trajneri i Arsenalit, Unai Emery, është “100 për qind” i sigurt se Mesut Ozil dhe Sead Kolashinac janë mentalisht të gatshëm të luajnë kundër Burnleyt të shtunën në Premier Ligë.

Dyshja u la jashtë ekipit në ndeshjen hapëse të Premier Ligës ndaj Newcastlet për shkak të shkaqeve të sigurisë pas sulmit që kishin pasur në korrik nga disa sulmues të armatosur.