Sport

Malcolmi mund të përfundojë te Zeniti

Malcolmi mund të përfundojë te Zeniti

Sulmuesi i krahut te Barcelona, braziliani Malcolm, ka gjasa të mëdha që karrierën ta vazhdojë në Rusi, te skuadra e Zenitit.

“Diario Sport” ka raportuar të martën se Zeniti i ka ofruar Barcelonës 40 milionë euro dëmshpërblim me bonuse për transferimin e Malcolmit gjatë kësaj vere, transmeton “Koha Ditore”. Gjithashtu, ekipi rus i ka ofruar 22-vjeçarit pagë vjetore prej pesë milionë eurosh dhe kontratë deri në vitin 2025.