Plani i Realit për Pogban Foto: Reuters

Plani i Realit për Pogban

22 July 2019 23:23

Real Madridi nuk do të dorëzohet për Paul Pogban dhe për të do të provojnë opsione të ndryshme transferimi deri në fund të afatit kalimtar, deri më 2 shtator.

Dëshira e “Los Blancos” është që ta transferojnë futbollistin sa më parë, andaj do të provojnë që ta blejnë futbollistin deri më 8 gusht kur mbyllet afati kalimtar në Angli.

Në rast se dështon kjo përpjekje, drejtuesit e Realit do të provojnë deri më 2 shtator kur mbyllet afati kalimtar në Spanjë, transmeton “Sporti në KTV”.

Megjithë dëshirën e madhe për largim nga Manchesteri, Pogba dhe menaxheri i tij Raiola, nuk do të bëjnë më presion te Unitedi, në mënyrë që të mos prishin punët rreth negociatave.

Çmimi i lartë i Pogbas, rreth 200 milionë euro vazhdon të jetë problemi kryesor te Real Madridi, që deri më tani ka shpenzuar 298 milionë euro, në lojtarët e ri.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme