Man. Utd interesohet për Aubameyangun

Man. Utd interesohet për Aubameyangun

19 July 2019 12:07

Manchester Unitedi ka përgatitur ofertë për transferimin e sulmuesit të Arsenalit, Pierre-Emerick Aubameyang, raportoi "Goal.com" të enjten.

Arsenali po mundohet t'u rezistoj ofertave të Unitedit, por Unitedi ka bërë një prej 70 milionë euro. Unitedi pritet të mbulojë transferimin e Aubameyangut me shitjen e Romelu Lukakut tek Interi, transmeton Koha Ditore.

Aubameyang 30-vjeçar stinorin e kaluar shënoi 31 gola dhe asistoi tetë të tjerë në 51 ndeshje. Kontrata e reprezentuesit të Gabonit me Arsenalin vlen deri më 2021.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme