Conte kërkon të përshpejtohet transferimi i Lukakut

Conte kërkon të përshpejtohet transferimi i Lukakut

19 July 2019 11:34

Antonio Conte po i bën presion Interit për të transferuar sa më shpejtë Romelu Lukakun., por zikaltrit nuk duan të paguajnë 75 milionë euro për belgun.

Lukaku për momentin është në Singapor duke në stërvitje me Manchester United, duke pritur që dy klubet që të arrijnë akordin, transmeton kp.

Trajneri i United, Ole Gunnar Solskjaer ia ka bërë të qartë lojtarit që nuk zgjedhja e parë për sulmin në sezonin e ardhshëm.

Në anën tjetër, Conte kërkon që të mbahet premtimi për transferimin e sulmuesit që i është dhënë nga klubi dhe Lukaku të bëhet pjesë e stërvitjeve të Interit.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme