LIVE: Kosova debuton në Botërorin e hendbollit

Kosova debuton me humbje në Botërorin e hendbollit

16 July 2019 17:05
18:29

Kosova U21 ka debutuar me humbje në Botërorin e hendbollit.

“Dardanët” pësuan 23:17 nga Kroacia në ndeshjen e parë në kuadër të Grupit C.

Pjesa e parë e ndeshjes u mbyll 14:11 në të mirë të kroatëve.

Në transmetimin direkt të ndeshjes, Kosova dhe Kroacia u paraqitën pa flamujt shtetërorë, për dallim nga ndeshjet tjera te të cilat u paraqitën flamujt e shteteve.

17:05

LIVE: Kosova debuton në Botërorin e hendbollit

Ekipi i juniorëve të Kosovës në hendboll ka debutuar zyrtarisht në Botërorin U21 që po mbahet në Spanjë.

“Dardanët” po përballen me Kroacinë në kuadër të ndeshjes së parë që i takon Grupit C.

Këtu mund ta ndiqni direkt ndeshjen debutuese të Kosovës në një kampionat botëror:

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme