Marseille e Beshiktashi në garë për Durmishin

Marseille e Beshiktashi në garë për Durmishin

15 July 2019 10:26

Olympique Marseille dhe Beshiktashi raportohet se kanë hyrë në garë për transferimin e mbrojtësit shqiptar të Lazios, Riza Durmishi.

Reprezentuesi danez kaloi te Lazio një vit më herët, por u paraqit në vetëm 19 ndeshje.

Ai pati disa probleme me lëndime dhe pritet të largohet në formë huazimi nga Italia.

Sipas “L’Equipe” në Francë, Marseille po e vëzhgon situatën e lojtarit dhe është gati për të bërë ofertë. Ndërsa gazeta “Il Messaggero” raporton se Beshiktashi është në bisedime tashmë për të huazuar Durmishin me obligim për blerje në fund të sezonit për 8 milionë euro.

25-vjeçari ka pasur dy vjet të suksesshme në Spanjë me Real Betisin para kalimit te Lazio. Te romakët ka kontratë deri në qershor të vitit 2023.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme