Sport

Milani kërkon Upamecanon

Milani kërkon Upamecanon
 

Milani është duke u interesuar për shërbimet e mbrojtësit të RB Leipzig, Dayot Upamecano, njoftoi "Sky Sport Italia" të enjten.

Upamecano vlerësohet i përshtatshëm për strategjinë e Milanit, dhe krerët e klubit janë duke shikuar mundësitë për të arritur një marrëveshje për 20-vjeçarin, i cili ka kontratë me Leipzigun deri në vitin 2021.