Festë futbolli në kryeqytet Artikull i sponsorizuar

Festë futbolli në kryeqytet

11 July 2019 16:46

Kujtesa Fan Liga e Kosovës, tubon tifozët në Sheshin “Zahir Pajaziti”.

Jo vetëm ata që u ndeshën, por edhe shumë qytetarë patën kënaqësinë të shikojnë nga afër dhe të ndjejnë atmosferën e bukur Evropiane në Kryeqytet.

Ishin 11 skuadra evropiane ku fansat e tyre në Kosovë kanë krijuar ekipet e tyre dhe janë ndeshur mes vete për trofe.

Kujtesa ka qenë përkrahësi më i madh i kësaj ngjarje sepse sporti është përgjigjja më e mirë për të përcjellë mesazhin te të rinjtë që të aktivizohen edhe më shumë.

E veçanta e këtij turneu është që pas Evropës, Liverpooli është kampion edhe në Kosovë.

Kujtesa gjithmonë do të jetë përkrahësi më i madh i sportit në Kosovë, këtë e ka dëshmuar gjithmonë duke qenë afër sportdashësve.

Kujtesa Fan Liga e Kosovës, tashmë është një turne tradicional.

(Artikull i Sponsorizuar nga Kujtesa)

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme