Higuain refuzon largimin nga Juventusi

Higuain refuzon largimin nga Juventusi

09 July 2019 11:38

Gonzalo Higuain ende refuzon të bashkohet me Romën ose të marrë parasysh ndonjë ofertë tjetër Serie A, pasi ai beson se ai mund ta bindë Maurizio Sarrin në Juventus.

El Pipita u rikthye tek Juventusi pas dy aventurave të dështuara në Chelsea dhe Milan.

Edhe pse nuk ka vend për të në skuadrën e Bianconerëve, Sky Sport Italia insiston se Higuain nuk po pranon të largohet nga Torino, përcjellë kp.

Ai madje punësuar një trajner personal për të punuar me të gjatë verës, duke siguruar që ai do të jetë në gjendje të mirë dhe ta bind Sarrin për një vend në 11shen startuese.

Kjo situatë po bën nervoz drejtuesit e Juves pasi ata dëshirojnë ta transferojnë sulmuesin e Interit, Mauro Icardi.

Ndërkohë, Sky Sport Italia gjithashtu raporton se Juve është ende duke ndjekur sulmuesin e Manchester United, Romelu Lukaku, një objektiv i njohur i skuadrës së Interit.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme