Sport

Arsenali bën ofertë për Vazquezin

Arsenali bën ofertë për Vazquezin
 

Arsenali ka bërë një ofertë prej 32 milionë euro për transferimin e sulmuesit spanjoll të Real Madridit, Lucas Vazquez, raporton gazeta "AS" të premten.

Skuadra londineze po shpreson të forcojë sulmin me futbollistin spanjoll. Mirëpo, do të ketë konkurrencë për të transferuar 28-vjeçarin, pasi Interi, Bayern Muencheni dhe Paris Saint-Germaini po ashtu kanë shprehur interesim për Vazquezin, transmeton Koha Ditore.