Sport

Holanda mposht Suedinë për të arritur finalen e Botërorit të Femrave, lëndohet Kosovare Asllani

Holanda mposht Suedinë për të arritur finalen e Botërorit të Femrave, lëndohet Kosovare Asllani

Futbollistja me prejardhje nga Kosova, Kosovare Asllani, që përfaqëson kombëtaren e Suedisë, ka pësuar një lëndim që për pasojë është dashur të bartet nga fusha e gjelbër me ndihmën e mjekëve.

Lëndimi i saj erdhi pas një dueli në ajër me një lojtare të Holandës, kur topi goditi atë në fytyrë dhe besohet të ketë pësuar tronditje, raporton Koha.net.