Real Madrid vihet pas sulmuesit të Liverpoolit

Real Madrid vihet pas sulmuesit të Liverpoolit

29 June 2019 13:59

Klubi spanjoll Real Madrid është gati për t’i bërë ofertë Liverpoolit për sulmuesin e tyre, Sadio Mane.

Trajneri i Realit, Zinedine Zidane është gati për ta ndërruar sulmuesin e tyre Marco Asensio dhe të shtojë disa para për yllin e Liverpoolit, Sadio Mane.

Mediat spanjolle thonë se Zidane po mundohet që ta marrë në ekip Manen këtë verë.

Liverpooli insiston se Mane nuk është në shitje, mirëpo kjo gjë nuk e ka ndaluar Realin për ta bërë ofertën për sulmuesin.

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Kloop është i interesuar për spanjollin Marco Asensio.

Zidane dëshiron që të këtë një marrëveshje me Manen para se të fillojë sezoni i ri në La Liga.

Reali tashmë ka harxhuar 300 milionë euro dhe kanë të drejtë të harxhojnë edhe 200 milionë euro tjera këtë verë./ksp

Komentet

Shto koment

Të ngjashme