Sport

Atë që s’po e bën politika po e bën sporti, thotë Kuka

Atë që s’po e bën politika po e bën sporti, thotë Kuka
 

Trajneri i Kosovës në xhudo, Driton Kuka, ka thënë se nuk ka pritur që në Lojërat Evropiane që po zhvillohen në Minks të Bjellorusisë të fitojë tri medalje.

Majlinda Kelmendi fitoi të artën në kategorinë deri 52 kilogramë, Nora Gjakova të argjendtën në kategorinë deri 57 kilogramë dhe Loriana Kuka të bronztën në kategorinë deri 78 kilogramë. E i gjithë ky sukses në një vend që se njeh Kosovën, sipas Kukës, tregon atë që po thuhet në popull se sporti po e bën atë që s'po e bën politika.