Arsenali pritet ta bëjë Xhakën kapiten Foto: Reuters

Arsenali pritet ta bëjë Xhakën kapiten

21 June 2019 20:52

Arsenali pritet t'ia japë Granit Xhakës shiritin e kapitenit, në përpjekje për të shmangur kalimin e mesfushorit tek Atletico Madridi.

Kështu ka njoftuar të premten gazeta e madhe angleze "The Sun", transmeton Koha Ditore.

Gjiganti spanjoll po interesohet për transferimin e Xhakës, si zëvendësim për Rodrin, që do të kalojë te Manchester City.

Tek Arsenali e vlerësojnë të vlefshëm liderin e Zvicrës dhe si pjesë e përpjekjeve për ta mbajtur atë, mund t'ia ofrojnë shiritin e kapitenit.

Kapiteni aktual i Arsenalit, Laurent Koscielny pritet të largohet nga "Emirates", ndërsa Xhaka vlerësohet i denjë për kapiten të ardhshëm për shkak të përvojës dhe për atë që jep për skuadrën. 26-vjeçari ka luajtur 40 ndeshje në edicionin e kaluar, ndërsa është përdorur në pozita të ndryshme.

Në disa ndeshje ishte edhe kapiten. Tek Arsenali është edhe mbrojtësi Shkodran Mustafi, por që pritet të largohet. Ditë më parë është raportuar se klubi londinez po ka telashe për të gjetur skuadër të interesuar të paguajë aq sa synohet për Mustafin.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme