Sport

Toronto bën hapin e parë për ta çuar titullin në Kanada

Toronto bën hapin e parë për ta çuar titullin në Kanada
 

Pascal Siakam, që dikur kishte studiuar teologjinë, iu përgjigj lutjeve kanadeze, duke udhëhequr Toronto Raptorsin drejt fitores përballë Golden State Warriorsave, të premten në ndeshjen e parë finale të NBA-së, e zhvilluar në Kanada.

Më mbështetjen e madhe të të gjithë kombit, Toronto triumfoi me rezultatin 118:109 dhe është në rrugë të mirë për t'u bërë skuadra e parë kanadeze që fiton titullin e ligës amerikane, NBA.