Sport

Kloppi tregon gjendjen e Keitas dhe Firminos

 

Jurgen Klopp ka konfirmuar se Naby Keita ka bërë progres në rehabilitimin e tij, por ka pak gjasa që te jetë i gatshëm për finalen e Madridit, derisa është pozitiv se Firminon do ta ketë në dispozicion.

Keita e Firmino që disa javë nuk janë në dispozicion të Kloppit për shkak të lëndimeve, transmeton Koha.net. Derisa rehabilitimi i tyre po vazhdon në kampin stërvitor në Marbella.