Sport

Simeone po përballet me punën e vështirë të rindërtimit të skuadrës

 

Më tepër se kurrë Diego Simeone do të testohet si trajner i Atletico Madridit.

Simeone do të nisë stinorin e ardhshëm duke u përballur me sfidën e vështirë për të mbajtur Atleticon konkurrente pas largimit të yllit më të madh, Antoine Griezman, dhe të lojtarëve të tjerë që kanë qenë kyç në sukseset e skuadrës në vitet e fundit, shkruan AP.