Sport

Vushtrria fiton në tavolinë ndeshjen ndaj Dukagjinit, nxehet gara për kualifikim direkt në Superligë

 

Dukagjini ka humbur në tavolinë përballjen që dje e fitoi në fushë ndaj Vushtrrisë në Ligën e Parë.

Vushtrria u mposht 4 me 3 në xhiron e 28-të të kësaj lige, por një ankesë e klubit tjetër Vëllaznimi nga Gjakova, dhe e miratuar nga Komisioni i Garave të Ligës së Parë, ka bërë që ndeshja të regjistrohet me rezultat zyrtar 3 me 0 në favor të vushtrriasve.