Sport

Klopp ka instaluar mentalitetin e gjigantëve te lojtarët e tij

 

Si pjesa tjetër e botës së futbollit, edhe Juergen Klopp kishte dyshimet e tij.

Duke marrë parasysh skenarin, një disavantazh i madh pas ndeshjes së parë, prezenca e Lionel Messit në skuadrën kundërshtare dhe mungesa e lojtarëve të tij më të rëndësishëm shkaku i lëndimeve, trajneri i Liverpoolit thellë në vete nuk ishte i sigurt se skuadra e tij mund të përmbyste disavantazhin 3:0 nga ndeshja e parë gjysmëfinale e Ligës së Kampionëve, e luajtur në Barcelonë, shkruan sot Koha Ditore.