Sport

Gara zhvendoset në katër xhirot e fundit

Gara zhvendoset në katër xhirot e fundit
 

Pasi të shtunën fituan Feronikeli e Llapi, të dielën Prishtina bëri "detyrën", për të shtyrë vendosjen e garës për titull në katër xhirot e fundit të edicionit 2018/19 të IPKO Superligës së Kosovës në futboll.

Prishtina të dielën mbrëma fitoi me shifrat 2:1 ndaj Drenicës. Ndeshja është luajtur në stadiumin "Fadil Vokrri" në Prishtinë. Skuadra e Mirel Josës në pjesën e parë e ka kryer shumicën e punës për të arkëtuar tri pikët e reja dhe kështu të vazhdojë garën për titull me Feronikelin e Llapin. Me fitore Prishtina është kthyer në vend të dytë me 68 pikë, sa i ka edhe Feronikeli në vend të parë, shkruan sot Koha Ditore.