Ajeti shënon në derbin e shqiptarëve në Zvicër

Ajeti shënon në derbin e shqiptarëve në Zvicër

25 April 2019 22:28

Albian Ajeti ka shënuar për Baselin në fitoren 1 me 3 ndaj Zurichut në gjysmëfinale të Kupës së Zvicrës.

Ai realizoi në minutën e dytë shtesë në fund të lojës për 0 me 3, dy minuta para se Odey të ngushtonte rezultatin.

Në ndeshjen mes dy skuadrave zvicerane, u paraqitën disa futbollistë shqiptarë.

Te Baseli luajtën Ajeti nga fillimi dhe Edon Zhegrova në minutat shtesë. Toni Domgjoni u paraqit te Zurichu nga fillimi e Benjamin Kololli u inkuadrua në minutën e 69-të.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme