Sport

Ndeshjet e tri xhirove të fundit, në ditë dhe orë të njëjtë

Ndeshjet e tri xhirove të fundit, në ditë dhe orë të njëjtë
 

Ndeshjet e tri xhirove të fundit të Superligës, gjatë të cilave tri skuadrat pretendente për titull do të përballen njëra me tjetrën, do të zhvillohen në ditën e njëjtë dhe kohën e njëjtë. Vendimi është marrë të mërkurën nga Komiteti Ekzekutiv i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK).

Sipas FFK-së, ky ndryshim është bërë me qëllim për t'u ikur keqpërdorimeve eventuale, si dhe kampionati të jetë sa më transparent gjatë fazës vendimtare të tij, shkruan sot Koha Ditore.