Sport

Trajneri që po e lufton leukeminë ka kthyer Sevillan në binarë

Trajneri që po e lufton leukeminë ka kthyer Sevillan në binarë

Njoftimi befasues erdhi pas një fitoreje tjetër të rëndësishme të Sevillas në ligën e Spanjës.

Klubi vetëm sa mposhti Valladolidin me shifrat 2:0, për t'u kthyer në luftë për vendin e katërt dhe të fundit që dërgon në Ligën e Kampionëve, shkruan AP, transmeton “Koha Ditore”. Të gjithë prisnin që trajneri, Joaquin Caparros, të dilte në konferencë për media pas ndeshjes dhe të fliste për serinë e mirë që po kalon Sevilla nën udhëheqjen e tij.