“Nerazzurrët” nuk e duan Rakitiqin, kthejnë vëmendjen te Gundogani Foto: Reuters

“Nerazzurrët” nuk e duan Rakitiqin, kthejnë vëmendjen te Gundogani

13 April 2019 13:27

Interi e ka tërhequr planin për transferimin e mesfushorit të Barcelonës, Ivan Rakitiq, dhe tani kanë kthyer vëmendjen te Ilkay Gundogan i Manchester Cityt.

Gundogan është përcjellë me vëmendje nga drejtori sportiv Piero Ausilio dhe drejtori ekzekutiv Beppe Marota, që e shohin atë si të ardhmen e mesfushës së Interit, transmeton KTV.

Futbollisti i Gjermanisë, Gundogan, është paraqitur sivjet në 42 ndeshje me Cityn dhe ka pesë gola të shënuar, kurse çmimi i tij mund të shkojë deri në 40 milionë euro.

Kontrata e Gundoganit me “Qytetarët” përfundon në vitin 2020.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme