Rakitiq afër marrëveshjes për vazhdimin e kontratës Foto: Reuters

Rakitiq afër marrëveshjes për vazhdimin e kontratës

08 April 2019 15:55

Ivan Rakitiqi pritet të qëndrojë te Barcelona.

Mesfushori kroat thuhet se ka arritur marrëveshje me katalunasit për vazhdimin e kontratës.

31-vjeçari që ka kontratë me Barcelonën deri vitin 2021 dhe është i preferuar nga trajneri Ernesto Valverde, transmeton KTV.

Madje sipas mediave spanjolle, Valverde ka njoftuar drejtuesit e klubit se llogarit në shërbimet e kroatit.

Për Rakitiqin, interesim kishin shprehur skuadra të njohura evropiane si Juventus Inter dhe PSG-ja.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme