Sport

Derbi i Gjilanit në Prishtinë nën masa të rrepta sigurie

 

Derbi më i madh kosovar, ai ndërmjet Dritës dhe Gjilanit, do të zhvillohet sonte në Prishtinë në stadiumin “Fadil Vokrri”. Kur dihet se sa shumë polemika ka zgjuar ndërmjet tifogrupeve të Gjilanit dhe Prishtinës ky derbi pritet të jetë nën masa të rrepta sigurie.

KTV raporton se sot në “Fadil Vokrri” do të jenë rreth 200 numri i personve të sigurimit që do ta kenë edhe ndihmën e Policisë. Këtë e ka bërë të ditur për KTV, Mërgim Qerimi, zyrtar për media i klubit të Gjilanit.