1 perditesime
17:21

Kosova fiton ndaj Maqedonisë Veriore në miqësore

Vashat e Kosovës në futboll kanë shënuar fitore prej 3 me 1 ndaj Maqedonisë Veriore në miqësoren që u zhvillua në Gjakovë.

Kosova krijoi epërsi prej 2 me 0 në pjesën e parë, me golat e shënuara nga Modesta Uka e Valentina Limani, që shënuan në minutat 22, respektivisht 31, raporton KTV.

Kurse në pjesën e dytë golin e tretë për Kosovën e shënoi Besiana Reçica kur po luhej minuta e 92.

Image
15:58

Kosova po e mposht Maqedoninë e Veriut në miqësore

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll te femrat po e mund atë të Maqedonisë së Veriut.

Kosova është duke fituar me rezultatin 2:0 me golat e shënuara nga Modesta Uka në minutën e 22-të dhe Valentina Limanit në minutën e 31-të, raporton KTV.

Ndeshja miqësore është duke u zhvilluar në Gjakovë.

Image