Sport

Xhaka i gatshëm për Evertonin

Xhaka i gatshëm për Evertonin
 

Granit Xhaka pritet të jetë në dispozicion të trajnerit Unai Emery për ndeshjen kundër Evertonit, të cilën Arsenali e luan këtë të diel (15:05), kanë njoftuar mediumet angleze të enjten.

Xhaka javën e shkuar pësoi lëndim, derisa ishte tubuar me Përfaqësuesen e Zvicrës dhe i mungoi Arsenalit në duelin e fundit kundër Newcastlet, të cilin e fitoi ditë më parë me shifrat 2:0. Xhaka ka disa ditë që po punon me intensitet të lartë për të qenë i gatshëm për lojë pas lëndimit të ijeve.