Sport

Barça mbetet tepër e varur nga Messi

Barça mbetet tepër e varur nga Messi

Barazimi dramatik 4:4 i Barcelonës të martën mbrëma në udhëtim ndaj Villarrealit është vlerësuar si ndeshja e stinorit në Spanjë, por sërish dëshmoi cenueshmërinë e lierit të La Ligas sa herë që mundohet t'i japë pushim superyllit Lionel Messi.

Me përballjen ndaj Atletico Madridit, rivalin direkt për titull në La Liga të shtunën dhe dy ndeshje çerekfinale ndaj Manchester Unitedit, trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde, në mënyrë të kuptueshme vendosi të pushonte Messin, përcjell Koha Ditore shkrimin e Reuters.