Sport

Juventusi shmang turneun në SHBA, i frikësohet arrestimit të Ronaldos

Juventusi shmang turneun në SHBA, i frikësohet arrestimit të Ronaldos

Kampioni i Italisë nuk do të udhëtojë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, për turneun veror, raporton New York Times.

Gazeta amerikane shkruan se klubi bardhezi nuk do të marrë pjesë në ndeshjet e turneut të zakonshëm “International Champions Cup” në Amerikë, por të luajë sfidat që do të zhvillohen në Azi, pikërisht në Kinë dhe Japoni.