Sport

Djaloshi i artë apo i dëbuari nga Parisi dhe futbolli francez

Djaloshi i artë apo i dëbuari nga Parisi dhe futbolli francez

"Nuk është se jam duke u fshehur", kishte insistuar Adrien Rabiot për televizionin francez javën e kaluar. "Unë jam në dispozicion për klubin. Po të mund të luaja, do ta bëja këtë. Unë gjithmonë kam qenë njeri i klubit".

Javën e kaluar, tre muaj pas paraqitjes së tij të fundit për Paris Saint-Gremainin, mesfushori elegant mori një suspendim dyjavësh për atë që Parisi e përshkroi si gabim i madh në sjellje, kryesisht pasi ishte parë në një klub nate disa orë pasi që Parisi pësoi humbje në shtëpi nga Manchester Unitedi me shifrat 3:1, duke u eliminuar në 1/8 e finales të Ligës së Kampionëve.