Stevens emërohet trajner i Schalkes

Stevens emërohet trajner i Schalkes

15 March 2019 14:54

Huub Stevens është emëruar trajner i ri i Schalkes, duke e zëvendësuar të shkarkuarin Domenico Tedesco.

Schalke të enjten mbrëma shkarkoi Tedescon si pasojë e rezultateve të dobëta. Schalke pësoi humbje të thellë 7:0 të martën mbrëma në ndeshjen e kthimit të 1/8 së finales të Ligës së Kampionëve nga Manchester City, transmeton Koha Ditore.

Ndërkohë edhe në Bundesligë skuadra është poshtë në e renditje, në pozitën e 14-të dhe po lufton për mbijetesë.

Stevens është prezantuar të premten te Schalke.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme