Sport

Allegri: Këtë e doja në ndeshjen e parë

Allegri: Këtë e doja në ndeshjen e parë
 

Max Allegri ka thënë se fitorja e sotme prej 3 me 0 ndaj Atletico Madridit ishte ajo çfarë kishte planifikuar ta bënte në sfidën e parë.

Bianconerët u kualifikuan në çerekfinale të Ligës së Kampionëve duke përmbysur disavantazhin prej 0-2 nga ndeshja e parë kundër Atleticos. Dhe kjo u arrit me një paraqitje të jashtëzakonshme nga i tërë ekipi i Juventusit në veçanti nga Ronaldo që realizoi të tre golat, transmeton Koha.net.