Sport

LeBron James lë prapa Jordanin, Lakers pëson sërish

LeBron James lë prapa Jordanin, Lakers pëson sërish
 

LeBron James edhe pse me shumë gjasë nuk po mund të kualifikohet në fazën “Play-off” për herë të parë pas shume vitesh në aspektin personal është duke shkruar historinë.

“Mbreti” James me 31 pikët në ndeshjen kundër Denver Nuggets, ka kaluar legjendën Michael Jordan në listën e koshashënuesve më të mirë në histori të NBA-it, me James që tani renditet i katërti dhe ka përpara vetes legjendën e klubit të tij aktual Kobe Bryant, transmeton KTV.