Sport

Schalke - pasi përfundoi e dyta, tash po lufton për mbijetesë

Schalke - pasi përfundoi e dyta, tash po lufton për mbijetesë

Ndonëse përfundoi në pozitën e dytë stinorin e kaluar, Schalke thjesht ka qenë shokuese këtë stinor.

Skuadra nga Gelsenkircheni është duke kaluar nëpër periudhën më të keqe, qëkur ra nga Bundesliga në stinorin 1982\83. Dhe të shtunën, gjërat shkuan edhe më keq pas humbjes 4:0 në shtëpi nga Fortuna Duesseldorfi, përcjell Koha Ditore shkrimin e AP.