Chelsea e Interi kalojnë lehtë në Ligën e Evropës

Chelsea e Interi kalojnë lehtë në Ligën e Evropës

21 February 2019 22:50

Chelsea dhe Interi kanë kaluar në 1/8 e finales në Ligën e Evropës pasi kanë mposhtur Malmon e Rapidin e Vjenës.

Chelsea mposhti ekipin suedez me rezultat 3 me 0 derisa Interi me rezultat 4 me 0 mbylli takimin me ekipin austriak.

Golat për Chelsean i realizuan Olivier Giroud, Ross Barkley e Callum Hudson-Odoi.

Tek Interi realizuan Vecino, Ranocchia, Perishiq e Politano.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme