Klopp: Është rezultat i mirë Foto: Reuters

Klopp: Është rezultat i mirë

19 February 2019 23:47

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp barazimin pa gola në Anfield Road ndaj Bayernit e sheh si rezultat pozitiv.

Pas ndeshjes trajneri gjerman ka deklaruar se ishte një ndeshje e tensionuar dhe ekipi i tij do të duhej të shënonte, transmeton Koha.net.

“Ishte një ndeshje e tensionuar nga të dyja ekipet. Nuk është një ndeshje që do ta mbajmë mend pas 30 vitesh. Mbrojtja ishte e mirë, mbajtëm portën e paprekur pa Virgil van Dijkun dhe shumë njerëz nuk do ta prisnin këtë. Shumë gjëra ishin vërtet mirë, por nuk jam ‘mbi hënë’ megjithatë jam në rregull. Nuk është rezultat ëndrrash por është i mirë”, u shpreh ai për BT Sport.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme