Sport

“Prishtina 01” në futsall arrin në finale të Kupës, Gjinovci optimist për triumfin

“Prishtina 01” në futsall arrin në finale të Kupës, Gjinovci optimist për triumfin

Klubi i futsallit “Prishtina 01” është kualifikuar në finale të Kupës së Kosovës pas fitores bindëse ndaj Vitisë, dhe kjo ka gëzuar bomberin e kësaj skuadre Oso Gjinovci.

Prishtina shënoi fitore prej 7 me 2, me tri gola të realizuara nga Shefki Kamberi, dy nga Oso Gjinovci e nga një gol shënuan Korab Muharremi dhe Agon Ramadani, transmeton Koha.net.