Sport

Derbi i vlefshëm për pozitën e dytë

Derbi i vlefshëm për pozitën e dytë
 

Me Prishtinën të shkëputur ndjeshëm, gara kryesore në Superligën e Kosovës në basketboll ka mbetur ajo për pozitën e dytë, që njëjtë si pozita e parë siguron kalimin direkt në gjysmëfinale të plejofit.

Një ndeshje me peshë në garën për vend të dytë do të zhvillohet të dielën në Suharekë. Në derbin e xhiros së 17-të, nga ora 17:00 takohen Golden Eagle Ylli dhe Rahoveci. Aktualisht Ylli është i dyti në tabelë me 27 pikë, ndërsa Rahoveci i treti me 26 pikë. Më prapa kanë mbetur Bashkimi me 24 pikë e Ponte Prizreni e Trepça me nga 23 pikë. Z Mobile Prishtina i ka fituar të gjitha 16 ndeshjet dhe prin me 32 pikë.