Sport

8 gola dhe 5 asistime nga futbollistët shqiptarë

 

8 gola dhe 5 asistime u shënuan nga futbollistët shqiptarë në fundjavën që sapo e lamë pas.

Armando Sadiku dhe Sokol Çikalleshi u dalluan me gol e asist për skuadrat e tyre respektive.