Sport

Zeka prezantohet te Fortuna

 

Sulmuesi Agim Zeka është prezantuar të hënën te skuadra e Holandës, Fortuna Sittard. 20-vjeçari me ekipin e ri ka firmosur kontratë deri në fund të edicionit 2019/20, kurse ka gati një muaj që është stërvitur te Fortuna.

“Prej fillimit kam pasur dëshirë të jem pjesë e këtij klubi ambicioz dhe jam i lumtur që kam arritur t'i bindi të gjithë për të firmosur kontratë për një vit e gjysmë. Shpresoj ta ndihmoj klubin që të ngjitet sa më lart në tabelë deri në fund të këtij edicioni”, është shprehur Zeka.