Sport

Prishtinën veç fitorja ndaj liderit të grupit e mban në lojë

Prishtinën veç fitorja ndaj liderit të grupit e mban në lojë
 

Mikaile Tmushiq pati debutuar te Z Mobile Prishtina në ndeshjen e parë të fazës së dytë të FIBA Europe Cup, të zhvilluar në Gjermani kundër S. Oliver Wuerzburg më 12 dhjetor të vitit të shkuar. Këtë ndeshje Prishtina e humbi me 18 pikë dallim (95:77), derisa Tmushiq nuk e shënoi asnjë pikë për tetë minuta sa luajti, shkruan sot Koha Ditore.

Të mërkurën (sot) Prishtina e pret ekipin gjerman në shtëpi, në ndeshjen e xhiros së katërt të Grupit I dhe Tmushiq beson se do të jetë shumë më efikas. Ndeshja nis në orën 19:00 dhe vlerësohet kyç për fatin e Prishtinës në këtë garë. Në rast të humbjes, shuhen shpresat e skuadrës kosovare për kalim në fazën tjetër.