Serena Williams eliminohet nga Australian Open

Serena Williams eliminohet nga Australian Open

23 January 2019 08:53

Serena Williamsi nuk shfrytëzoi katër “match points” dhe pësoi humbje nga Karolina Pliskova me rezultat 6-4, 4-6 dhe 7-5.

Tenistja amerikane po garonte për titullin e 24 në Grand Slame, rekord që e mban Margaret Court.

Williamsi titullin e 23 e siguroi në vitin 2017.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme