Sport

Serena Williams eliminohet nga Australian Open

Serena Williams eliminohet nga Australian Open

Serena Williamsi nuk shfrytëzoi katër “match points” dhe pësoi humbje nga Karolina Pliskova me rezultat 6-4, 4-6 dhe 7-5.

Tenistja amerikane po garonte për titullin e 24 në Grand Slame, rekord që e mban Margaret Court.