Sport

Blaszczykoswki luan pa para dhe ndihmon financiarisht ish-skuadrën

 

Reprezentuesi i Polonisë, Jakub Blaszczykowski, do të rikthehet te klubi i fëmijërisë Wisla Krakow dhe do të dhurojë 330 mijë euro për të ndihmuar klubin financiarisht.

Wisla Krakow është një nga klubet më të vjetra dhe më të suksesshme në histori të futbollit polak, por aktualisht po përballet me një të ardhme të pasigurt për shkak të vështirësive financiare.