Cutrone çon Milanin në çerekfinale të Kupës

Cutrone çon Milanin në çerekfinale të Kupës

12 January 2019 20:44

Milani ka siguruar kualifikimin në çerekfinale të Kupës së Italisë pas një fitore të vështirë në udhëtim te Sampdoria.

“Rossonerët” arritën të kualifikohen në çerekfinale vetëm në vazhdime duke fituar 0-2, pasi koha e rregullt përfundoi 0-0, transmeton Koha.net.

Ishte Cutrone ai që shënoi të dy golat për mysafirët, në minutat 102 dhe 108.

Në çerekfinale Milani e pret fituesin e takimit Napoli – Sassuolo.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme